Most ismerte meg a legjobb hajolajokat, amelyek a haj ápolására szolgáálnak. Azonban, még az olaj használata elõtt, meg kell tanulni, hogyan kell pontosan elvégezni az eljárást úgy, hogy a hajszálak ne sérüljenek.
Javasolt legalább néhány Olajos Kezelési módszert ismerni és kiválasztani a legjobbat.
Az alábbiakban ismertetett cikk néhány módszert ír le az olajos hajkezelésrõl, beleértve a fejbõrt. Azt tanácsolja, hogyan kell alkalmazni az olajokat annak érdekében, hogy a legtöbbet kapja az eljárásból.
Olajos Kezelés az eljárás neve, amely egyszerûen attól függ, hogy természetes olajat vagy természetes olajok keverékét használnak a hajra és a fejbõrre. Más szavakkal, a kezelés elvégzéséhez akár egy természetes olajat (természetes kozmetikai boltokban kapható) használhat, viszont azt tanácsoljuk, hogy gondosan kiválasztott olajok keverékét vegye igénybe, amelyet számos kozmetikai márka termel.
Olajos Kezelés Váltózó Módszerei
Az eljárás legfontosabb része az olajjal történõ bevonás, méghozzá nem csak a hajon, hanem a fejbõrön is. Csak így kap lehetõséget az olaj, hogy táplálja és regenerálja a hajat már a tövénél (de a végeken is). A Fejbõr és Haj Olajos Kezelése néhány módszerrel végezhetõ el:
1. Olaj alkalmazása Száraz Hajon és Fejbõrön – ez az egyik legjobb Olajos Kezelés. Hajmosás elõtt végzik úgy, hogy a fejbõrre vagy az egész hajhosszra teszik. Fontos, hogy a haj és a fejbõr tiszta és nem terhelik le a stilizáló kozmetikumok (ezek olyan réteget hoznak létre, amely megakadályozza az olaj molekuláinak behatolását a hajba és a fejbõrbe). Ez az eljárás tehát a fejbõrre történõ olaj felvitelével kezdõdik. Javasolt a hajat részekre választani és fokozatosan felvinni a természetes kozmetikumot. A fejbõr bevonása után a hajat is be lehet olajozni. Lényegében egy teáskanálnyi olaj elegendp egyszeri alkalmazáshoz. A vérkeringés stimulálásához masszírozzuk be a fejbõrbe, és így a tápláló anyagok is mélyen a fejbõr és haj rétegeibe hatolnak. Azt is érdemes kiemelni, hogy az olajok kedvelik a melegséget, ezért jót tesz neki, ha törölközõt tekerünk a hajunkra.
Érdemes rámutatni arra is, hogy ez a módszer két alcsoportra osztható (idõ):
- Hosszú – Érdemes az olajat éjszakára hagyni vagy legalább néhány órára, majd reggel egy kímélõ samponnal kimosni.
- Rövid – az olajt legalább fél órára, maximum két órára kell hagyni a fejbõrön és a hajon. Ezután az olajt egy samponnal ki kell mosni. Valójában, az Olajos Kezelés ezen módszere jó a kezdõk számára, mert segít megtanulni, hogyan viselkedik az olaj egy adott hajtípussal szemben.
2.Olaj használata Nedves Hajon és Fejbõrön – ez egy jó lehetõség azok számára, akik sok hajformázó terméket használnak minden nap, vagy ha a haj láthatóan sérült. A nedves hajon alkalmazott Olajkezelés megnyitja a kutikulákat, ezért az olaj könnyebben behatol a hajba és a fejbõrbe. Ennek következtében több anyag kerül szállításra a haj belsejébe.
Ez a módszer két alcsoportra osztható:
- Hajmosás Elõtt – ez a haj nedvesítésén alapul, majd az olaj használatától. Természetesen vízzel vagy bármilyen gyógynövényes keverékkel is elérhetõ a legjobb eredmény. Mezei zsurló, csalán, édesgyökér vagy kamilla kivonata is használható. Az olajnak legalább 30 percig kell hatnia, de akár éjszakára is hagyható, majd eggel ki kell mosni a hajat. A nedves, enyhén emelkedett kutikulák jobban felszívják az értékes anyagokat.
- Hajmosás Után – amennyiben a haj zsíros vagy vastag rétegû lakk van rajta, alaposan ki kell mosni. Következõ lépésbe vigyük fel az olajt törölt hajra. Hagyjuk 15 percig hatni. A tiszta és nedves haj jobban magába szívja az értékes anyagokat. Biztos lehet abban, hogy egy ilyen eljárás során a haj nagyobb mennyiségû regeneráló elemet fog kapni. Végül az olajat el kell távolítani a hajról. Szóval ismételje meg a hajmosást egy természetes olajokat tartalmazó balzsammal.
3. Olajos Kezelés Edényben – ez egy gyorsabb kezelés, amit nyújthatunk a hajnak. Akkor érdemes elvégezni, amikor nincs idõ arra, hogy több ideig hagyjuk az olajat a hajon. Ezen eljárás során szükségünk van egy edényre és egy kiválasztott olajra, lehetõleg gyógynövényes infúzióra, aloe lére, amelyek hidratálják a hajszálakat és a fejbõrt. Nem szabad túl sokat használni belõle, különben leterheljük a hajat. Keverjük össze az anyagokat egy tálba, majd egyszerûen tegyük be hajunkat. Az is jó lenne, ha a fejbõrre is junta belõle. Ezután két lehetõség közül lehet választani. Azonal megmoshatjuk a hajat vagy rajta hagyhatjuk a keveréket, törölközõt tekerhetünk és egy órára hagyhatjuk hatni.
Olajos Kezelés. Milyen Eszközzel Lehet Gyorsabban Elvégezni?
Nyilvánvaló, hogy az olajos hajkezeléshez természetes olajra van szükség, odafigyelve a zsírsav tartalmára.
Még nyilvánvalóbb az a tény, hogy idõre van szüksége az eljárás végrehajtásához.
Vajon ez minden, amit egy Olajos Kezelés receptje tartalmaz? Van-e olyan eszköz, amely könnyebbé és gyorsabbá teheti az Olajos Kezelést? Természetesen vannak ilyen eszközök.
Íme, a megvásárlásra érdemes eszközök listájá, amelyek segítik az Olajos Kezelést:
1. ECSET VAGY FOGKEFE. Ha nehézkesnek bizonyul elterjeszteni az olajt a fejbõrön és attól tart, hogy túl sokat visz fel, érdemes egy ecsetet vagy fogkefét venni segítségül. A hajat be kell nedvesíteni, majd szépen felvinni a szétválasztott részekre. A végén, miután az olaj felkerült, masszírozzuk be a fejbõrbe, így a vérkeringés is jobb lesz és az olaj könnyebben felszívódik. Továbbá az Olajos Kezelés ilyen eszközökkel sokkal hatékonyabb és higiénikusabb.
2. SZÉLES SÖRTÉJÛ FÁBÓÉ KÉSZÜLT FÉSÛ. Elõször is fontos, hogy a fésû fából készült, nem pedig mûanyagból. Az ilyen fésû segít a haj kigubancolódását, ugyanakkor jól eloszlatja az olajt a hajon. Az ilyen fésû jól kezeli a hajat. A fának köszönhetõen biztos lehet abban, hogy nem fogja irritálni a fejbõrt, miközben finoman masszírozza a bõrt.
3. FÜRDÕ SAPKA. Ez a kiegészítõ nem a vonzerejünket fokozza, mégis nagyon praktikus. A fürdõ sapka meggátolja, hogy az olaj lefolyjon a hajról és fenntartja a meleg hõt. Ez ugyanis elõsegíti, hogy az olaj gyorsabban és hatékonyabban behatoljon a fejbõrbe. Az Olajos Kezelés kulcsa a hõ. A fürdõ sapkát az egész kezelés során rajta kell hagyni.
4. TERMÉSZETES ÉS KÍMÉLÕ SAMPON. Az SLS és SLES-mentes sampon meglehetõsen fontos, mert minden más sampon, amely tele van vegyszerekkel és parabénekkel, komedogén a hajra és a fejbõrre. Az Olajos Kezelést követõen kímélõ samponnal kell kimosni, ahhoz, hogy ne torzítsa meg az olaj szállítását és ne kerüljön vissza az eredeti állapot. A “vegyi” sampon torzítja a fejbõrön zajló természetes folyamatokat. Nyilvánvaló, hogy ez nem elõnyös a haj és a fejbõr számára sem. Jó ötlet az, hogy finom baba sampont használjon az Olajos Hajkezelés utolsó lépéseként.
5. ADAGOLÓS PALACK. Bármely kozmetikai palack felhasználható, ami megmarad a termék elhasználása után. Mekönnyíti az olaj felvitelét a hajra. Ha szereti a permetet tegyen néhány csepp olajt a csalán, mezei zsurló vagy kamilla infúzióba, majd a keveréket tegye a palackba. Ez az egyik legfinomabb és leghatékonyabb módszer az Olajos Kezelésre.
Sok sikert az Olajos Hajkezeléshez!